Gra o tron – Odcinek 3: On umarł…

…za Ciebie! 

I to najlepszy spoiler, o jakim w życiu słyszałam. Tak, jest wilk i bywa strasznie, nie uciekniesz od cierpienia. Będziesz słaby, będziesz upadał. Tylko, że On umarł za Ciebie, żebyś Ty mógł żyć. A kto?

JEZUS CHRYSTUS

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony (J 3, 16-17).

Ostatnio pisałam o wilku, który jest w tej historii tym złym bohaterem i który sprawia, że cierpimy. Wprowadza na świecie zamęt, jest ojcem kłamstwa i próbuje sprzedać nam swoje sposoby na szczęście, które koniec końców prowadzą nas do grzechu i odłączenia się od Boga. A tylko w Bogu jest nasze szczęście. On nas kocha, daje nam swojego Syna, abym ja mógł żyć. 

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. 

Jezus umarł za każdy mój grzech i za każdy Twój grzech!

I mam takie dni, że moje grzechy przyciskają mnie do ziemi. Mam takie dni, kiedy powalają mnie ludzkie słabości. Bywa tak, że nie jestem w stanie wstać z łóżka. Ale wierzę, że On w tym wszystkim już jest. Wiem, bo już nieraz tak było, że byłam na dnie, a On wtedy przychodził i podnosił mnie. Bóg nas bardzo kocha, tylko grzech oddziela nas od tej miłości. Ale Bóg już ma na to radę: dał nam swojego jedynego Syna, abym ja mógł żyć. Abyś Ty mógł żyć! Czy w to wierzysz? Czy odpowiesz na tę miłość?

P.S. Wiecie jak mnie w Grze o Tron irytowało, że ciągle jakiś bohater ginie? Ale w tej grze o tron, to najpiękniejsza prawda <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *