Ja nie zapomnę o Tobie – komentarz do Ewangelii 26.05.2019

J 14, 23-29

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie».

Pan Bóg kiedyś do mnie przyszedł, osobiście, niepowtarzalnie i obiecał: Ja nie zapomnę o Tobie. I ciągle sobie tę obietnicę powtarzam, noszę nawet wygrawerowane sigla do tego cytatu. Jedna z dwóch ważnych obietnic dla mnie. A ostatnio (i w sumie długie te ostatnio) jest ciężko. Bóg jest jakoś daleko, ale nie wiem czy to On zapomniał, czy ja uciekam. Przed chwilą trafiłam na to kazanie i znów stawia na nogi. Piękne te uzasadnienie kryzysu, że Bóg próbuje rozbudzić tęsknotę: 
Jak człowiek tęskni, to zaczyna bardziej pragnąć. 
I tak jest. Mimo że wydaje mi się, że jest ciemno, to ciągle szukam, gdzie jest włącznik światła. A gdyby było jasno, to pewnie bym nawet na to światło nie zwróciła uwagi. Święta Tereso, żaróweczkę poproszę, ale tylko taką, która pozwoli zrobić krok na przód, żebym się przypadkiem do światła nie przyzwyczaiła i nie zapomniała, jakie ono ważne. 
Nie bójcie się Go szukać!
Mam ostatnio taką myśl, że nie czuję Pana Boga, wydaje mi się, że jestem daleko. A jednocześnie jak niedomagam, jak się od Niego oddalam, to słyszę słowa piosenki: 
Bo ja tylko chcę – tulić
Mocno Cię – przytulić
I wszystko piękne jest.
Gdy mocno trzymasz mnie,
To mruczeć chcę.
Więc- przytul
Tak odgonisz myśli złe – przytul
Bo bardzo kocham Cię – przytul
I nic nie musisz mówić
Wszystko wiem,
Że ty też na pewno kochasz mnie,
Bo gdy przytulisz
Wszystko będzie okey!
I od razu robi się lepiej. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *